Site- ul de intalnire cu meciul inchisorii. Ovidiu Stângă a rămas impresionat de cât de pozitiv este Adrian Mititelu la închisoare

Rapid și Poli Timișoara, întâlnire de gală în scop caritabil pe FIFA 20

Cum au supraviețuit Popescu, Meme Stoica și Copos în închisoare „Făceam asta”

Dinamo conduce la întâlnirile directe, dar Steaua a pierdut doar un singur meci acasă în fața unei formații bucureștene în ultimii cinci ani. Mai mult, în ultimii cinci ani, Steaua a pierdut doar un singur meci acasă în fața unei formații bucureștene, cu Rapid 22 februarie De partea cealaltă, dinamoviștii au avut un parcurs foarte bun în deplasare în ultima perioadă, aceștia înregistrând doar două insuccese cu CS U Craiova, 25 octombrie ; cu Astra, 2 mai în precedentele 22 de deplasări din campionat, interval în care au mai bifat opt victorii și 12 rezultate de egalitate.

Steaua și Dinamo s-au mai duelat de de ori în campionatul României, ceea ce reprezintă cea mai des întâlnită confruntare din fotbalul românesc. Palmares cu Steaua gazdă în Liga 1: 68 de jocuri — 24 victorii Steaua — 25 remize — 19 succese Dinamo.

Actualizat acum FOTBAL Neymar pleaca oficial de la Barca, dupa ce a platit el insusi clauza de eliberare Atacantul brazilian Neymar a platit direct clubului FC Barcelona cele de milioane de euro prevazute in clauza de eliberare, punand astfel punct unei zile de suspans, a anuntat un comunicat al Barca, citat de AFP. Oltenii au avut o prestatie onorabila in Italia, dar diferenta de valoare dintre cele doua echipe a fost vizibila. Pentru AC Milan, au inscris Bonaventura 9' si Cutrone 52'iar oltenii raman cu ocazia uriasa a lui Mitrita din debutul partidei. Craiova nu reuseste sa se califice in play-off-ul Ligii Europa si isi incheie sezonul european.

Iată un scurt istoric al celui mai important duel din fotbalul românesc: — Întâia confruntare a avut loc pe 21 noiembrieSite- ul de intalnire cu meciul inchisorii -Dinamomarcator Marin Apostol minutul Partida a fost condusă la centru de arbitrul Iancu Ceaureanu, aflat la singurul derby din carieră.

Oaspeții au condus până în minutul 70 cu Drăgan, Hallasz, Serfozo, respectiv Moisescudar Iuliu Farkaș, cu o dublă, a stabilit scorul final.

Site- ul de intalnire cu meciul inchisorii

Soarta jocului a fost decisă în prima jumătate de oră, atunci când Francisc Zavoda I minutul 20 și Nicolae Roman minutul 25 l-au învins pe Iosif Fuleiter, reușita lui Florian Ambru minutul 53 fiind doar una de onoare. Pe locul 2 în acest top inedit se poziționează și astăzi Constantin Frățilă, marcator în minutul 2 al jocului din 29 iunieDinamo — CCA Seria a fost oprită pe 23 maicând Anghel Iordănescu a transformat un penalty la startul ultimului sfert și a adus egalarea pe tabelă, asta după ce Dudu Georgescu a deschis scorul în minutul Mai mult, primul succes în Liga 1 din contul Stelei pe teren propriu a venit abia după o pauză de 12 ani, pe 6 iuniescor marcatori Marcel Răducanu, Anghel Iordănescu, respectiv Dudu Georgescu.

Acesta a evoluat ca jucător în 13 partide din campionat plus alte 7 în Cupa Românieireușind și două goluri Pe băncile celor două echipe se aflau Anghel Iordănescu, respectiv Mircea Lucescu. Doar Florea Voinea a mai înscris 13 goluri în toate competițiile!

Pe lângă aceste jocuri, au mai fost o confruntare câștigată în Supercupa RomânieiDinamo — Steaua și o finală de Cupa României pierdutăSteaua — Dinamo